Norweski ślub plenerowy w Bergen

 
 

Helena + Kristian

Odkąd pamiętam Norwegia była moim wymarzonym krajem, który nie tylko chciałem odwiedzić, ale również mógłbym w nim zamieszkać.

Gdy przeczytałem wiadomość od Heleny i Kristiana, że chcą mnie sprowadzić z Polski na swój ślub w Bergen wydawało mi się, że to sen.

Okres przed ślubem zleciał mi szybciej niż myślałem. Po rozmowie na Skypie z H i K wiedziałem, że są mega sympatycznymi i ciepłymi ludźmi, ale zastanawiało mnie bardzo jak przyjmą mnie Norwedzy. W końcu jest to zupełnie inna kultura.

Jeśli kiedykolwiek czułeś się u kogoś dosłownie jak członek rodziny, zatroszczony i zaopiekowany z każdej możliwej strony to są właśnie Norwegowie.

Cały stres związany z podróżą zniknął na miejscu w sekundę. Spędziłem kilka niesamowitych dni w Bergen, zwiedzając, jedząc dobre rzeczy i pijąc pyszną wodę z kranu (naprawdę ich woda jest najlepsza na świecie).

Połączenie gór z morzem i chłodny skandynawski klimat to jest zdecydowanie to co uwielbiam najbardziej. Całe miasto jak i ludzie, których poznałem pozostaną w moim sercu na bardzo długo jak i nie na zawsze.

Chciałbym Wam opowiedzieć o samym ślubie i o zabawie, ale...wolę Wam to pokazać 🙂

Du er vakker

 

Rozdział I

Dzień przed ślubem

 

Rozdział II

Dzień ślubu

 

Rozdział III

To dopiero początek