Lightroom - Presety 

-> English Presets <-

 

Cześć!

Poniżej znajdziesz moje presety, w które włożyłem całe swoje serducho.

Oprócz standardowej paczki, o której mówię powyżej dostaniesz ode mnie filmowe presety dla osób kochających analogowy wygląd na zdjęciach.

Uwielbiam naturalność i prawdziwość na zdjęciach. Emocje, uczucia, tajemniczość i niedopowiedzenia jest czymś dla mnie bardzo ważnym w fotografii.

Presety stworzyłem dla osób, które lubią filmowy klimat na zdjęciach i lubią niestandardową fotografię z filmowym klimatem zbliżonym do starych aparatów analogowych.

Wierzę całym sercem, że zarówno miłośnicy chłodniejszych kadrów, cieplejszych jak i fotografii krajobrazu, detali, lifestylowej, portretowej czy ślubnej odnajdą w nich coś fajnego dla siebie.

Co zawierają presety?

Paczka zawiera 4 kolorowe, 3 czarno białe presety, 5 kolorowych filmowych presetów i poradnik, który pomoże Ci lepiej się nimi posługiwać.

Często wystarczy jedno kliknięcie myszy, ale nie będę Cię okłamywał, że może się zdarzyć, że presety będą wymagać pewnej modyfikacji, bo każdy z nas ma inne zastane warunki oświetleniowe. Dlatego też stworzyłem dla Ciebie poradnik i regularnie nagrywam filmy na swoim kanale YouTube, gdzie obrabiam swoje i Wasze zdjęcia. Piszę również artykuły na swoim blogu o obróbce i nie tylko.

Poniżej znajdziesz przykłady obróbki każdym presetem PO i PRZED

Mori (jap. las)

Mori jest moim ulubionym i najczęściej stosowanym presetem w mojej pracy. Większość zdjęć, które widzicie na mojej stronie zostały obrobione właśnie tym presetem. Uwielbiam w nim przede wszystkim naturalność w kolorach skóry i otoczeniu i vintagowo/filmowy wygląd.

 

Vindur (po islandzku wiatr)

Preset ten jest bardziej delikatny i subtelny niż Mori. Posiada mniejszy kontrast i tzw. mgiełkę na zdjęciach. W moim przypadku świetnie sprawdza się w sesjach domowych, ale i nie tylko.

Fuego (hiszp. ogień)

Preset, który powstał dla osób, które preferują cieplejsze i żywsze tonacje na swoich zdjęciach, ale wciąż zachowując filmowy wygląd na swoich fotografiach.

Vesi (fin. woda)

Vesi jest z kolei presetem dla miłośników chłodniejszych tonów z zachowaniem filmowego wyglądu.

Tenebris (łac. mrok)

Mój ulubiony czarno biały preset. Charakteryzuje się dużą uniwersalnością, tajemniczością, ziarnem i filmowym klimatem jak ze starego aparatu analogowego.

Silentium (łac. cisza)

Bardziej subtelny czarno biały preset. Jest dla osób, które preferują większą ilość niedopowiedzeń i tajemniczości na zdjęciach.

Praesanti (łac. teraźniejszość)

Jest to najbardziej filmowy ze wszystkich czarno białych presetów. Charakteryzuje się wypłowiałymi czerniami. Jest idealny dla osób, które uwielbiają mocno filmowy klimat zdjęć.

 

Film 1

Film 2

Film 3

Film 4

Film 5

Nie musisz mieć konta w PayPalu. Po kliknięciu żółtego przycisku “Pay with PayPal” pojawi się pole do logowania a pod nim jest dostępna opcja, by zapłacić kartą płatniczą. Jeśli jednak nie masz karty bankowej to napisz mi wiadomość prywatną. Podam Ci numer konta i prześlę Ci presety ręcznie :) brzegowymichal@gmail.com

Presety działają tylko z wersją Lightroom Classic CC

Jeśli masz jakieś pytania lub po prostu chcesz ze mną nawiązać kontakt to zapraszam do mnie na mój Insta <3 Tam jestem często i regularnie dzielę się swoją pracą, backstage i nauką:

www.instagram.com/michal_brzegowy