Lightroom - Presety 

-> English Presets <-

 

Cześć!

Poniżej znajdziesz moje presety, w które włożyłem całe swoje serducho.

Oprócz standardowej paczki, o której mówię powyżej dostaniesz ode mnie filmowe presety dla osób kochających analogowy wygląd na zdjęciach.

Uwielbiam naturalność i prawdziwość na zdjęciach. Emocje, uczucia, tajemniczość i niedopowiedzenia jest czymś dla mnie bardzo ważnym w fotografii.

Presety stworzyłem dla osób, które lubią filmowy klimat na zdjęciach i lubią niestandardową fotografię z filmowym klimatem zbliżonym do starych aparatów analogowych.

Wierzę całym sercem, że zarówno miłośnicy chłodniejszych kadrów, cieplejszych jak i fotografii krajobrazu, detali, lifestylowej, portretowej czy ślubnej odnajdą w nich coś fajnego dla siebie.

Co zawierają presety?

Paczka zawiera 4 kolorowe, 3 czarno białe presety, 5 kolorowych filmowych presetów i poradnik, który pomoże Ci lepiej się nimi posługiwać.

Często wystarczy jedno kliknięcie myszy, ale nie będę Cię okłamywał, że może się zdarzyć, że presety będą wymagać pewnej modyfikacji, bo każdy z nas ma inne zastane warunki oświetleniowe. Dlatego też stworzyłem dla Ciebie poradnik i regularnie nagrywam filmy na swoim kanale YouTube, gdzie obrabiam swoje i Wasze zdjęcia. Piszę również artykuły na swoim blogu o obróbce i nie tylko.

Poniżej znajdziesz przykłady obróbki każdym presetem PO i PRZED

Mori (jap. las)

Mori jest moim ulubionym i najczęściej stosowanym presetem w mojej pracy. Większość zdjęć, które widzicie na mojej stronie zostały obrobione właśnie tym presetem. Uwielbiam w nim przede wszystkim naturalność w kolorach skóry i otoczeniu i vintagowo/filmowy wygląd.

 

Vindur (po islandzku wiatr)

Preset ten jest bardziej delikatny i subtelny niż Mori. Posiada mniejszy kontrast i tzw. mgiełkę na zdjęciach. W moim przypadku świetnie sprawdza się w sesjach domowych, ale i nie tylko.

Fuego (hiszp. ogień)

Preset, który powstał dla osób, które preferują cieplejsze i żywsze tonacje na swoich zdjęciach, ale wciąż zachowując filmowy wygląd na swoich fotografiach.

Vesi (fin. woda)

Vesi jest z kolei presetem dla miłośników chłodniejszych tonów z zachowaniem filmowego wyglądu.

Tenebris (łac. mrok)

Mój ulubiony czarno biały preset. Charakteryzuje się dużą uniwersalnością, tajemniczością, ziarnem i filmowym klimatem jak ze starego aparatu analogowego.

Silentium (łac. cisza)

Bardziej subtelny czarno biały preset. Jest dla osób, które preferują większą ilość niedopowiedzeń i tajemniczości na zdjęciach.

Praesanti (łac. teraźniejszość)

Jest to najbardziej filmowy ze wszystkich czarno białych presetów. Charakteryzuje się wypłowiałymi czerniami. Jest idealny dla osób, które uwielbiają mocno filmowy klimat zdjęć.

 

Film 1

Film 2

Film 3

Film 4

Film 5

Presety działają tylko z wersją Lightroom CC i Classic

Jeśli masz starszą wersję Lightrooma to napisz do mnie na maila. Wyślę Ci presety ze starym formatem plików.

Jeśli masz jakieś pytania lub po prostu chcesz ze mną nawiązać kontakt to zapraszam na mój Instagram <3 Tam jestem często i regularnie dzielę się swoją pracą, backstage i nauką.

Nie musisz mieć konta w PayPal, by zapłacić za moje presety, wystarczy zwykła karta płatnicza.

Kliknij tutaj, by zobaczyć instrukcję płacenia.