Poradnik ślubny, by razem stworzyć piękne zdjęcia

 
Poradnik-przygotowanie-do-slubu-fotograf-slubny
 

Poradnik który pomoże wspólnie stworzyć nam jeszcze piękniejsze zdjęcia oraz ustalić dobry plan działania przed Waszym ślubem. Jest on tylko wskazówką, ja natomiast będę Was chętnie wspierać we wszystkich Waszych szalonych pomysłach.

Przygotowania


Przygotowania to jedne z najpiękniejszych momentów dnia ślubu, poniżej kilka propozycji które pomogą nam przy fotografowaniu.

 

OCZYSZCZENIE PRZESTRZENI: Te piękne, emocjonalne, poranne momenty mogą wyjść mniej pięknie jeśli na wierzchu będą leżały sportowe torby, reklamówki, sterty butów czy opakowania po fast-foodach. Pamiętajcie, to bardzo ważne by przygotować jak najbardziej czystą przestrzeń przed moim przybyciem.

 

ŚWIATŁO: Pierwszą rzeczą którą robię gdy przybywam na miejsce przygotowań, to wyłączam wszystkie światła i telewizory w przestrzeni w  której będziecie się przygotowywać, ponieważ zależy mi, aby pracować w jak najbardziej czystym świetle, by Wasze zdjęcia były jak najlepsze.

 

ESTETYKA POMIESZCZENIA: Jeśli chodzi o pomieszczenie w którym będziecie się przygotowywać, ważne by było przestrzenne i wpadało do niego dużo naturalnego światła z zewnątrz, białe, szare, drewniane ściany były by idealne, pięknie wygląda również cegła. Jeśli nie macie pomieszczenia  które dobrze sprawdziło  by się w tej roli warto rozważyć wynajęcie apartamentu / bądź przykładowo pokoju w stylu loft. Świetnym pomysłem jest także przygotowanie się na dworze w pięknym naturalnym świetle.

 

WSPÓLNE PRZYGOTOWANIA: Warto rozważyć również opcje wspólnych przygotowań, świetnie się przy tym będziecie bawić, ciesząc wspólnie tym wszystkim co czeka na Was tego dnia, z chęcią też przyjadę wcześniej by zrobić Wam piękną poranną sesję. Wyobraźcie to sobie, tylko Wy dwoje w pięknym miejscu i radość z tego co przed Wami.

 

CZAS: 90 minut

First Look

First-look-fotograf-slubny-krakow

Ten piękny moment daje Wam szansę zobaczyć się pierwszy raz na osobności w bardzo intymnej atmosferze tuż przed ceremonią. Będziecie mogli zapomnieć o stresie w jakimś cichym pięknym miejscu, bądź na łonie natury, pozwoli Wam to również być bardziej zrelaksowanym przed samą ceremonią.

BĘDZIECIE MIEĆ PIĘKNIEJSZE ZDJĘCIA: Intymna atmosfera sprzyja pojawianiu się bardziej emocjonalnych momentów, gdy Pan młody widzi pierwszy raz swą przyszłą żonę.

PRYWATNOŚĆ: Bardzo zachęcam by First Look był kompletnie prywatnym doświadczeniem, tylko Wy i ja jako Wasz Fotograf. Wszyscy Świadkowie, rodzice i najbliżsi powinni zostać w domu. Proponuję by ta chwila była tak prywatna jak tylko to możliwe.

 

CZAS: 20 minut


Zdjęcia grupowe

Zdjęcia grupowe fotograf slubny krakow

CZAS:Bardzo zachęcam do wykonania zdjęć grupowych tuż po obiedzie, jeszcze przed pierwszym tańcem, nim zabawa rozpocznie się na całego. Proponuję rozpisać sobie gości na maksymalnie 10 grup. Wiem, że czasem może okazać się to trudne, zachęcam wtedy do ograniczenia się do najbliższych i najważniejszych dla Was osób. Z doświadczenia wiem jak często męczące dla par bywają zdjęcia grupowe i jak dużo czasu potrafią zajmować.

MIEJSCE: Miejsce do zdjęć grupowych powinno być jak najbardziej proste i pozbawione zbędnych przedmiotów, z przyjemnym i łagodnym światłem, świetnym tłem na przykład będzie szpaler drzew, bądź las.

CZAS: 30 minut

Ceremonia

jak sie przygotowac do slubu fotograf slubny krakow

To najważniejszy moment dnia Waszego ślubu. Zachęcam by zadbać o piękne wymarzone przez Was miejsce dla tego wydarzenia.

 

FOTOGRAFOWANIE: Poproście w miarę możliwości wszystkich gości oraz usługodawców  (dekoratorów, właścicieli lokalu, itd.) by podczas ceremonii schowali swoje kamery, telefony, aparaty i nie fotografowali, ponieważ może się zdarzyć, że uniemożliwią mi wykonanie niektórych zdjęć. Świetnym sposobem na przekazanie takiej informacji jest postawienie ładnej tablicy z taką prośbą i informacją, że wykonuję dla Was zdjęcia i wszyscy goście będą je mogli później otrzymać. Z chęcią też udostępnię zdjęcia innym usługodawcom.

Sesja zdjęciowa w dniu ślubu

jak sie przygotowac do sesji slubnej fotograf slubny krakow


CZAS: Najlepszym czasem ze względu na światło będzie zachód słońca, światło jest wtedy bardzo miękkie, przyjemne i ciepłe w barwie.

TYLKO WY: Bardzo ważne byście byli na tych zdjęciach ze mną tylko Wy i Wasze uczucia, bez rodziców, świadków oraz rodziny, jest to kolejny czas dla Was, byście złapali oddech, popatrzyli sobie głęboko w oczy, pocieszyli się sobą. Sesja zdjęciowa to wspaniały moment, którego efektem są nie tylko wspaniałe zdjęcia. Wyzwalają się wtedy emocje, które mam nadzieje będziecie wspominać jeszcze długo po ślubie. Każda dodatkowa osoba będzie Was rozpraszała.

 

CZAS: 30 – 60 minut

 

Mam nadzieję, że ten poradnik pomoże Wam się poczuć troszkę pewniej przed swoim wielkim dniem. Gdybyście mieli jakiekolwiek pytania to piszcie w każdej chwili: brzegowymichal@gmail.com

Ściskam!

Michał

jak sie przygotować do sesji slubnej