Jakie pytania można zadać swojemu fotografowi

 
 

Jak wygląda współpraca z Tobą?

W trakcie przygotowywania się przez Was do ślubu w każdej chwili służę Wam swoją radą, pomysłami i inspiracjami, które mogą okazać się dla Was pomocne. Podczas ceremonii i wesela postaram się byście w ogóle nie odczuli mojej obecności. Tworząc historię skupiam się na naturalności, Waszych emocjach i uczuciu, które Was łączy. Sesja nie różni się od reportażu, ponieważ również będę zachęcał Was do naturalności i do zapomnienia o istnieniu aparatu. W każdej chwili gdybyście tego potrzebowali służę wskazówką. 

 

W jaki sposób mamy pozować? Nie czujemy się w tym dobrzy.

Nie musicie się tym w ogóle przejmować. Będę fotografował Waszą intymność i emocje. Nie skupiam się na pozowanych zdjęciach. Mam świadomość, że często ciężko zachowywać się naturalnie w nowej dla siebie sytuacji, dlatego w każdej chwili służę Wam radą, inspiracjami i pomysłami.

 

Jak daleko dojeżdżasz? Podróżujesz?

Uwielbiam podróżować! Pokochałem fotografię ślubną z dwóch powodów:

1. Uwielbiam tworzyć historie oparte na Waszym szczerym uczuciu i emocjach. Sprawia to że czuję się okropnie szczęśliwy.

2. Kocham podróżować! Chcę zwiedzać i poznawać nowe miejsca, i nowych ludzi.

 

Czym fotografujesz? Co się stanie gdy zepsuje Ci się sprzęt?

Fotografuję dwoma pełno klatkowymi aparatami firmy Canon i używam jasnych stałoogniskowych obiektywów. Podczas Waszego ślubu zawsze mam przy sobie drugi zapasowy aparat, na wypadek gdyby coś się miało stać. Wasze zdjęcia również są odpowiednio zabezpieczone na wypadek awarii karty.  

 

Czy będziesz używał lampy błyskowej?

Nie. Nie będę używał lampy błyskowej ani podczas ślubu ani podczas wesela.

 

Czy pracujesz sam?

Pracuję sam :)

 

Jaki jest Twój styl?

Mój styl opisałbym jako bardzo emocjonalny, skupiony na budowaniu prawdziwej historii przepełnionej intymnością dwójki zakochanych osób. Poszukuję w fotografii klimatu, tajemniczości, kreatywności i tego czegoś co sprawia, że gdy oglądający patrzy na zdjęcie i czuje coś niezwykłego, coś ważnego.

 

Jaki jest Twój ulubiony klimat zdjęć? 

Mój ulubiony klimat zdjęć to rustykalny, klimatyczny i nieoczywisty. Najlepiej czuję się w terenach z dala od miasta, takich jak las, góry, rzeka. Mój idealny plener ślubny to drewniana chatka w lesie i co najmniej dwudniowa sesja poślubna gdzie będziemy mieli odpowiednią ilość czasu na zbudowanie pięknej i prawdziwej historii.

Chcę żebyście wiedzieli, że jeśli czujecie się lepiej w innych klimatach niż ja to najlepiej będzie jak udamy się w to właśnie miejsce. Wtedy poczujecie się najswobodniej i pokażemy prawdziwą, naturalną historię.

 

Czy pomożesz nam w doborze miejsca na sesję plenerowa?

Jasne!

 

Co myślisz o sesji narzeczeńskiej?

Myślę, że to świetny pomysł na lepsze poznanie się, oswojenie się z aparatem i pokazanie Wam, że to prostsze i przyjemniejsze niż się wydaje.

 

Czy obrabiasz każde zdjęcie w programie graficznym?

Tak. Każde zdjęcie bez wyjątków obrabiam w programie do edycji. 

 

Czy dostaniemy rownież surowe zdjęcia?

Zdjęcia RAW (surowe), które są przed obróbką graficzną, w przeciwieństwie do plików JPG są totalnie pozbawione kontrastu a kolory są wyblakłe. Przekazuję zdjęcia tylko po selekcji i edycji.

 

Jak będziesz ubrany?

Jak to powiadał Barney Stinson "Suit up!". 

 

Co jeśli zachorujesz?

Musiałby to być naprawdę poważny wypadek, żebym nie zdołał pojawić się na Waszym ślubie. Gdyby jednak tak się stało, zapewnię Wam fotografa, który ma styl bardzo zbliżony do mojego i fotografuje na co najmniej takim poziomie co ja.

 

Czy masz jakąś dla nas radę? Trochę się stresujemy.

Moja rada jako fotografa jest taka, że naprawdę nie musicie się przejmować tym jak wyjdziecie na zdjęciach. Jestem zdania, że najpiękniejszy efekt będzie wtedy, gdy będziecie po prostu sobą i pokażecie emocje, a na ślubie ich akurat nie brakuje :) 

 

Jesteśmy zainteresowani! Od czego mamy zacząc?

To nie mogę się doczekać by Was poznać! :) Użyjcie proszę formularza kontaktowego. Jeśli wolicie możecie również skontaktować się ze mną bezpośrednio telefonicznie +48 794 046 784. Umówimy się na kawę lub Skype-a, jeśli jesteście z daleka i o wszystkim porozmawiamy!