Czym jest First Look i jak się do niego przygotować

 
 

First Look

First Look jest to moment przed ślubem kiedy Pan Młody widzi swoją przyszłą żonę pierwszy raz w sukni ślubnej, w makijażu i w fryzurze ślubnej. Z reguły jest to moment tuż po przygotowaniach, przed błogosławieństwem i ceremonią. Jest to jedna z piękniejszych i bardziej emocjonalnych chwil w tym w dniu do którego zawsze zachęcam swoje pary.

jak+sie+przygotowac+do+first+looka+9


Czy mój narzeczony nie może wcześniej widzieć mojej sukni ślubnej?

Nie ukrywam, że największy “efekt wow!” będzie w przypadku, gdy narzeczony nie będzie wcześniej widział sukni ślubnej i pierwszy moment kiedy ją zobaczy jest właśnie podczas First Looka. Wiąże się to niestety z pewnymi ograniczeniami np. nie może być z Tobą na przymiarkach, nie możesz się go doradzić i spytać co myśli o danej sukni. Niektóre pary decydują się na tą formę First Looka, by to pierwsze wrażenie było jeszcze bardziej niezapomniane. Nie jest to jednak absolutny wymiernik, żeby Wasz First Look był cudny. Jeśli macie ochotę iść razem na przymiarki i wspólnie wybrać suknię to to zróbcie.

Jak-sie-przygotowac-do-first-looka-5.jpg


Czy lokalizacja ma znaczenie podczas First Looka?

I tak i nie. Lokalizacja ma znaczenie w takim znaczeniu, żeby była przede wszystkim łatwo dostępna żebyście nie musieli się stresować daleką podróżą na swój ślub. Ma też znaczenie żeby lokalizacja była intymna, ale o tym za chwilkę.

Lokalizacja nie ma znaczenia w takim kontekście, że nie musicie jechać w niesamowity plener. Równie dobrze może to być Wasz ogród lub salon. Najważniejsi jesteście Wy i Wasza intymność w tym wyjątkowym momencie.

Jak-sie-przygotowac-do-first-looka-4.jpg


Intymność podczas First Looka

Jest to bardzo intymny i emocjonalny moment, dlatego zawsze radzę byście byli sami bez gości i rodziny podczas tej chwili. Ważne jest byście byli sami również dlatego, że jest to jeden z nielicznych momentów podczas tego dnia kiedy możecie pobyć po prostu w swoich ramionach i nacieszyć się swoją obecnością. Czasem to wspólnie spędzone 15 minut daje więcej wsparcia i ciepła niż jesteśmy sobie w stanie wyobrazić. Ten wyjątkowy moment pozwala Wam na chwilę zapomnieć o całym tym pośpiechu, stresie, przygotowaniach i wysiłku który włożyliście w to, by wszystko było wyjątkowe tego dnia. Gwarantuję Wam, że po latach będziecie ten moment wspominać ze łzami w oczach.

Jak-sie-przygotowac-do-first-looka-8.jpg

Zapomnijcie o fotografie

Bardzo ważne jest byście postarali się zapomnieć o obecności fotografa. Niczym się nie przejmujcie jak wyglądacie, czy dobrze idziecie, czy powinniście się ustawić w taki lub inny sposób. Wasz fotograf Wam wszystko powie i on jest od tego, by uwiecznić Waszego First Looka w wyjątkowy sposób. Ważne jest żebyście również nie inscenizowali niczego ani nie udawali, by First Look “lepiej wyglądał”. Cała wyjątkowość tego momentu polega na tym, że jest to niewymuszona chwila. Róbcie po prostu tak jak czujecie. Nie śpieszcie się. Płaczcie, śmiejcie się, reagujcie tak jak czujecie w głębi swojego serca.

Kasia+Krzys-6.jpg


Jak w praktyce wygląda First Look?

Są różne sposoby zrobienia First Looka. Moim ulubionym i najczęściej stosowanym jest kiedy Pan Młody stoi obrócony plecami a z tyłu Panna Młoda nadchodzi i w momencie kiedy czuje on jej dłonie na swoich ramionach to się obraca.

Inne sposoby:

  • Pan Młody ma zasłonięte oczy i Panna Młoda ściąga opaskę/krawat

  • Odwrócona kolejność - Panna Młoda stoi obrócona plecami i Pan Młody nadchodzi

  • First Look przed ołtarzem

Kasia+Krzys-4.jpg


First Look innych członków rodziny

Po zrobieniu First Looka z Panem Młodym wspaniałym pomysłem jest również zrobić First Looka np. z ojcem Panny Młodej. Reakcja taty może być jednym z najbardziej wzruszających i emocjonalnych momentów.

jak-sie-przygotowac-do-first-looka-11.jpgTo wszystko! Pamiętajcie, że First Look to chwila dla Was żebyście mieli okazję się troszkę odstresować w swoich ramionach.

Życzę Wam wspaniałego ślubu i niezapomnianych chwil z Waszego First Looka!

Michał

Jak-sie-przygotowac-do-first-looka-3.jpg