Odpicuj swoją stronę na Facebooku

 
 
jak prowadzic strone na facebooku fotograf
 

Dzisiaj podzielę się z Wami swoimi spostrzeżeniami na temat tego w jaki sposób odpicować swoją stronę na Facebook-u i wycisnąć z niej maxa, by była jak najbardziej przyjazna, atrakcyjna i PROSTA do zrozumienia dla Waszych potencjalnych klientów. Podkreślam słowo PRZYJAZNA i PROSTA. Ta zasada tyczy się prowadzenie każdego Waszego Social Media i strony internetowej.

To co pokazujecie i oferujecie ma być przede wszystkim proste i przejrzyste, dlatego też np. moja oferta którą wysyłam klientom jest na 1 stronie A4. Jeden szybki rzut oka i klient już wie co mogę mu zaoferować.

Rozbijmy naszą stronę na Facebook-u na czynniki pierwsze.


Zdjęcie profilowe

Zdjęcie profilowe ma pokazywać Ciebie, Twoją twarz. Nie logo, nie Twoja plecy, Ciebie. Najlepiej żeby było to pozytywne zdjęcie, które na starcie wzbudzi pozytywne uczucia u odwiedzających Cię osób. To że ktoś może Cię zobaczyć wzbudza na starcie duże zaufanie i traktuje Cię bardziej personalnie a mniej “biznesowo”.


Zdjęcie w tle

Może być również video. Wybierasz swoje najlepsze zdjęcie, które jest Ci najbliższe sercu i które wzbudza w Tobie najlepsze uczucia. Ważne żeby zdjęcie w tle pokazywało to czym się zajmujesz.


Opis / Informacje o stronie

jak prowadzic strone na facebooku fotograf 2


Opis Twojej strony ma mówić przede wszystkim kim jesteś, co robisz i DLACZEGO to robisz. Dlaczego to robisz jest najważniejszym ze wszystkim aspektów. Dlaczego produkty firmy Apple są tak popularne wśród milionów ludzi na świecie mimo dużo większych cen niż ich konkurenci? Dlatego, że mają swoją wizję i zarażają nią innych ludzi.

Bądź personalny. Nie pisz rzeczy, które są niezgodne z Tobą. Napisz jaki jesteś. Co lubisz, jak lubisz spędzać czas, co cenisz sobie w ludziach, dlaczego fotografujesz, co Ci się marzy.

Przyciski

jak prowadzic strone na facebooku fotograf 3

Możesz edytować przyciski, które pojawiają się pod Twoim tłem. Najważniejszym jednak przyciskiem jest ten niebieski przycisk po prawej. Polecam ustawienie go jako “Dowiedz się więcej”, by odsyłał klientów do Twojej strony internetowej.

Sekcje

jak prowadzic strone na facebooku fotograf 5

Sekcje to są zakładki ustawione w kolumnie pod Twoim zdjęciem profilowym. Niesamowicie ważne miejsce, które zdecydowanie zbyt długo było przeze mnie ignorowane. Moim zdaniem najważniejsze sekcje to: Posty, Zdjęcia, Filmy, Usługi, Informacje, Społeczność i Recenzje. Jeśli masz swój sklep internetowy jak ja to możesz również dodać Sklep.

Sekcje możesz ustawić i zmienić w “Ustawienie” -> “Szablony i karty”.

 

Omówmy po krótce sekcję Usługi, bo pozostałe są oczywiste. Dla fotografa ta sekcja jest niesamowicie ważna. Osoba, która odwiedza Twoją stronę niekoniecznie wie czy Ty fotografujesz tylko śluby, czy może też sesje rodzinne. Rozwiejmy wszystkie wątpliwości tą właśnie sekcją.

Dodaj w tej sekcji wszystkie sesje i usługi jakie oferujesz. Nie musisz dawać ceny ani czasu trwania, ale koniecznie wybierz dobre i adekwatne zdjęcie.

 
Omówmy po krótce sekcję Usługi, bo pozostałe są oczywiste. Dla fotografa ta sekcja jest niesamowicie ważna. Osoba, która odwiedza Twoją stronę niekoniecznie wie czy Ty fotografujesz tylko śluby, czy może też sesje rodzinne. Rozwiejmy wszystkie wątpliwości tą właśnie sekcją.  Dodaj w tej sekcji wszystkie sesje i usługi jakie oferujesz. Nie musisz dawać ceny ani czasu trwania, ale koniecznie wybierz dobre i adekwatne zdjęcie 6
 


Recenzje

Poproś swoich klientów o wystawienie swojej opinii na swojej stronie. Ja nigdy tego szczerze mówiąc nie robiłem. Moi klienci jak chcą to robią to sami. Ale napewno nie zaszkodzi jak zapytasz a może tylko pomóc zachęcić Twoich przyszłych klientów pozytywnymi recenzjami na stronie.


Informacje o stronie

Uzupełnij wszystkie informacje o sobie w Ustawieniach.

 
jak prowadzic strone na facebooku jako fotograf 7
 

Adres URL Twojej strony

Pod Twoim zdjęciem profilowym jest widoczny Twój adres URL strony: @michalbrzegowyphoto

Oznacza to, że moją stronę można znaleźć po wpisaniu: www.facebook.com/michalbrzegowyphoto

Ustaw swój prosty i adekwatny adres w Ustawieniach -> Informacje o stronie

Noi słuchajcie właściwie tyle :) Kilka prostych kroków, które naprawdę mogą mieć duży wpływ na tzw. User Experience Twojej strony.

xoxo,

Michał :)