Książki, które zmieniły moje życie

 
 
Ksiazki-warte-przeczytania-2.jpg

W tym poście chcę się z Wami podzielić najważniejszymi książkami, które obróciły moje życie do góry nogami.

Odkąd poszedłem do liceum to praktycznie jedynymi książkami, które czytałem były to pozycje psychologiczne. Dopiero po skończeniu studiów pojawiły się fotograficzne. Zawsze ciekawiły mnie relacje międzyludzkie, ale najbardziej to co mnie ciekawiło to relacja z samym sobą. W psychologii nazywa się to komunikacją intrapersonalną. Przeczytałem niezliczoną ilość pozycji naukowych i bardziej popularno naukowych. Można powiedzieć, że psychologia emocji, poznawcza i społeczna to moja duża pasja od wielu lat.

Książką, która miała na mnie największy wpływ jeśli chodzi o relacje z innymi ludźmi to:

Jak zdobyć przyjaciół i zjednać sobie ludzi

Nie jestem w stanie nawet opisać w słowach jak dużą wartość wyciągnąłem z tej książki. Jest to coś co powinien przeczytać absolutnie każdy człowiek na tej planecie. Świat byłby dużo lepszym miejscem, gdyby choć 10% ją przeczytała.

Kolejne dwie pozycje, które miały na mnie ogromny wpływ to:

Potęga podświadomości

i

Potęga teraźniejszości

Obie pozycje uczą mnie lepiej żyć w zgodzie z samym ze sobą. Książki otwierają niesamowicie oczy na swoje emocje, swój świat wewnętrzny i tak naprawdę na to co w życiu jest ważne. Uczą one być po prostu prawdziwie szczęśliwym człowiekiem.

I teraz książki, które totalnie wywróciły moje życie do góry nogami. Książki, które sprawiły, że dzisiaj czytasz ten post. Książki dzięki, którym odważyłem się sięgnąć po swoje marzenia. Książki, które uświadomiły mi, że wszystko zaczyna i kończy się na pasji w tworzeniu swojego biznesu.

Wszystkie pozycje autora Gary Vaynerchuk:

  1. Crush it!

  2. Thank you Economy

  3. Jab, Jab, Jab, Right Hook

  4. Ask Gary Vee

  5. Crushing it

Przeczytałem każdą z nich od deski do deski. Niektóre kilka razy. Gary Vaynerchuk jest moim największym autorytetem jeśli chodzi o realizowanie siebie jako człowieka, który chce żyć ze swojej pasji i przede wszystkim chce być szczęśliwy. Otworzył mi oczy na wiele kwestii. Pasja to tak naprawdę ciężka praca, gdzie Twój biznes składa się na: Clouds (Twoją wizję) i Dirts (cały trud i zapieprz, który wkładasz w realizację swojej wizji). Dzięki niemu odważyłem się dzielić ze światem swoim słowem i wiedzą na YouTubie, Podcaście, tutaj i w wielu innych miejscach. Przestałem się przejmować krytyką innych. Zacząłem się otaczać przyjaznymi i ciepłymi ludźmi, a słowo “konkurencja” przestało dla mnie istnieć. Jedyną konkurencją dla mnie jestem ja sam i moje słabości nad którymi pracuję każdego dnia.

W powyższych książkach znajdziesz mnóstwo wiedzy z zakresu marketingu, Social Media, budowania biznesu, ale również motywacji i powera do działania.

I na koniec dodam jeszcze ostatnią książkę, która dała mi sooolidnego kopa do działania:

Filozofia Hustle

Niesamowita książka, która jest bardzo tożsama z filozofią Garego i moją, mówiąca również o tym, że praca ma tylko wtedy sens kiedy robisz ją z pasji, ale nie mydli oczu, że to będzie bajka Walta Disneya. Pozycja uczy mindsetu bardzo ciężkiej pracy i samodyscypliny. Również pozycja obowiązkowa.

Jak będą się pojawiać kolejne niesamowite książki to będę je tutaj dopisywał, bo regularnie czytam coś nowego :)

Michał