Jak zrobić intymną sesję z parą

 
 
jak zrobic intymna sesje z para 1

Odrazu napiszę na wstępie, że jeżeli szukasz tutaj porad w stylu: zrób “to i to”, by rozebrać swoją parę to to nie ten rodzaj artykułu.

To co za chwilkę przeczytacie to tak naprawdę żadne rocket science, ale z racji tego że pare osób pytało mnie o to w jaki sposób zrobić intymną sesję z parą to postanowiłem troszkę zgłębić temat dla Was.Stwórz swoją wizję

Zanim znajdziemy parę do sesji i zaczniemy w ogóle realizować swoją wizję to musimy ją w ogóle stworzyć.

  • Jak chcesz żeby Twoja sesja wyglądała?

  • Jakie emocje chcesz przekazać?

  • Gdzie będzie sesja?

  • Jaki klimat chcesz pokazać na zdjęciach?W jaki sposób odpowiedzieć na powyższe pytania? Ja mam dwa sposoby:

  1. Inspirując się teledyskami i filmami miłosnymi (to jest chyba mój ulubiony sposób)

  2. Inspirując się historiami innych fotografów, których podziwiam. Jest Ich dość dużo. Wiem, że pewnie teraz zastanawiasz się kim się inspiruję, ja bym się zastanowił. Wymienię kilku, którzy mają na mnie największy wpływ: Ivan Traykovich, Ellemay Watson, Nirav Photography, Biały Kadr, The Kitcheners, The FerrosJak znaleźć parę do intymnej sesji

Stworzyłaś wizję. Przyszła pora na znalezienie pary. W Twojej głowie zaczynają pojawiać się wątpliwości, że w Polsce ludzie nie są otwarci na takie sesje. Oczywiście, że są, po prostu nie trafiłaś na odpowiednich ludzi. Znalezienie odpowiednich ludzi sprowadza się do dwóch rzeczy:

  1. Znalezieniu odpowiednich ludzi

  2. Przedstawieniu im Twojej wizji w taki sposób, by chcieli ją zrealizować równie mocno jak TyWchodzicie na Instagrama i po geotagu (lokalizacja) lub hashtagu z Waszym miastem przeglądacie po kolei zdjęcia (omijając firmy) i piszecie do par, które Wam się wydają fajne. Nie do jednej pary. Nie do dwóch. Do dwudziestu, trzydziestu. Co piszecie? Przedstawiacie się. Najlepiej żeby wiadomość była personalna - używacie imienia osoby. Proponujecie darmową sesję, tłumaczycie na czym miałaby polegać ta sesja. Mówicie co chcielibyście przekazać, jakie emocje. I odrazu dodajecie, że sesja odbyłaby się u nich albo wynajelibyście mieszkanie z airbnb. Na końcu podajecie link do historii innego fotografa (jako inspirację), by pokazać im o co Wam chodzi. To jest bardzo ważne. Po wysłaniu wiadomości zostawiacie komentarz pod najnowszym zdjęciem: “Cześć Asiu! Rzuciłem Ci wiadomość. Zerknij do skrzynki”. Bum. I powtarzacie do skutku aż znajdziecie parę.jak zrobic intymna sesje z para 2

Jak zrobić intymną sesję z parą

Znaleźliście parę. Znaleźliście mieszkanie. Uzgodniliście termin i teraz przyszedł czas na realizację sesji. Bardzo, bardzo ważne jest, by się nie spieszyć. Spędźcie ze swoją parą czas na rozmowie i poznaniu się przed wyciągnięciem aparatu. Nie narzucaj jakichkolwiek sztywnych ram czasowych. Usiądźcie w salonie i po prostu się poznajcie. Powiedzcie, że jeśli z czymkolwiek będą czuć się niekomfortowo żeby odrazu mówili, że nie muszą się śpieszyć, żeby robili tylko to na co mają ochotę. Dodaj, że będziesz im podsuwać swoje sugestie i pomysły, ale żeby odrazu Ci mówili jeśli będą czuć się z czymś niekomfortowo. Weź ze sobą przenośny głośniczek i miej swoją romantyczną składankę na telefonie. Muzyka to bardzo ważny aspekt na sesji, szczególnie intymnej. Pomaga się rozluźnić. Powiedz parze, że jeśli mają ochotę to możecie kupić wino i mogą się napić :) (Ty nie pij, gorzej się łapie ostrość potem). Tylko z umiarem. Pijani ludzie nie wyglądają dobrze na zdjęciach :)

Zacznij od zdjęć w ubraniach. Niech się po prostu razem przytulają. Z czasem jak widzisz, że się rozluźnili powiedz mu: “ściągnij jej powoli koszulę i zacznij ją całować po szyi jak jak lubi”. Z reguły to powinno wystarczyć, żeby akcja potoczyła się sama. Gdyby jednak było inaczej to dawaj dalej wskazówki parze. Jeśli będą się z czymś czuć źle to Ci o tym powiedzą. Zrób wtedy jeden krok w tył, a potem znowu jeden w przód. Jak w salsie.

jak zrobic intymna sesje z para 3I teraz bardzo ważna kwestia. Sesja intymna w moim odczuciu musi być subtelna. Bardzo łatwo przekroczyć pewną granicę…Nie ma nic złego i wstydliwego w nagości ani w intymności, ale zaufajcie mi, że dużo lepiej jest pokazać pewne niedopowiedzenia niż dać wszystko na talerzu. Ale to jest moje osobiste zdanie. Wolę się skupić bardziej na pewnych gestach, uczuciu, emocjach, tej namiętności między ludźmi niż na samym aspekcie, że są oni rozebrani lub na ich ciałach.Jeszcze na koniec dodam, że bardzo w porządku gestem z Twojej strony byłoby zaproponowanie parze pokazanie zdjęć przed publikacją czy ewentualnie są jakieś których nie chcą publikować. I najlepiej powiedzieć to przed sesją. Wzbudzi to większe zaufanie do Ciebie i sprawi, że się bardziej rozluźnią. W trakcie robienia zdjęć mów do swojej pary bardziej cichym i ciepłym głosem niż zwykle.

Jeśli chodzi o sprawy techniczne związane z samym robieniem zdjęć: Przede wszystkim tryb cichy w aparacie.

jak zrobic intymna sesje z para 3

To chyba tyle. Tak jak pisałem, nie jest to żadne rocket science. Bardziej chodzi tutaj o psychologię :) Ale ja zawsze powtarzam, że fotografowanie ludzi to 90% psychologia a 10% robienie zdjęć.

Dziękuję za przeczytanie <3

Jeśli spodobał Ci się artykuł to udostępnij u siebie na Insta Story. Może jakiemuś innemu fotografowi też się przyda :)

Michał