Jak szukać mieszkań na sesje

 
 

Pokażę Wam w jaki sposób szukam mieszkań na sesje miłosne czy kobiece i na co patrzę pod kątem fotograficznym i praktycznym.

Korzystam zawsze ze strony www.airbnb.pl

Wchodzimy na airbnb i w miejscu “Szukaj” wpisujemy miasto, które nas interesuje (Ja posłużę się dla przykładu Gdańskiem). Zaznaczamy “Domy”. Następnie po lewej stronie w “Rodzaju miejsca” klikamy “Całe miejsce”. Nie chcemy, żeby ktoś nam przeszkadzał. Chcemy mieć całe mieszkanie dla siebie :)

jak szukac mieszkan na sesje (13 of 16).jpg

Zawsze zaczynam szukanie mieszkania lub domku od przeglądania ich za pomocą strzałek w podglądzie. Nie wchodzę we wszystko po kolei.

 
jak szukac mieszkan na sesje (2 of 16).jpg
 


Mieszkania, które zwróciły moją uwagę otwieram w osobnych zakładkach.

W nowej zakładce widzimy taki oto widok:

jak szukac mieszkan na sesje (16 of 16).jpg


Na co patrzę przy wyborze mieszkania?

Przede wszystkim na to jak pada światło do głównego pomieszczenia, w którym będę robić zdjęcia, czyli w sypialni lub w salonie. Dla mnie priorytetem jest, by przy łóżku było okno, bo to z niego pada cudowne światło na nasze fotografowane osoby. Okno natomiast nie może być byle gdzie. Najlepiej jak będzie położone wzdłuż łóżka.

Co zrobić, jeśli np. łóżko jest gdzie indziej? Przestawić je :) lub wybrać inne mieszkanie.

jak szukac mieszkan na sesje (1 of 16).jpg

Tutaj masz przykład sypialni, której napewno nie wybrałbym do sesji (ze względu na brak okna):

jak szukac mieszkan na sesje (15 of 16).jpg

Zwróć uwagę też na to czy masz wystarczająco dużo przestrzeni wokół łóżka, żeby się swobodnie poruszać i robić też dalsze ujęcia, żeby nie być ograniczonym do robienia zdjęć tylko z jednej perspektywy. Tutaj masz przykład sypialni, gdzie nie ma miejsce na robienie zdjęć:

jak szukac mieszkan na sesje (9 of 16).jpg

Jestem również zwolennikiem jak najbardziej stonowanych i naturalnych kolorów w sypialni / salonie. Jaskrawe i intensywne kolory, czy różne wzory odwracają uwagę od fotografowanych osób (chyba, że taką masz wizję artystyczną to ok). Tutaj masz przykład sypialni, której raczej nie wybrałbym z tego powodu na sesję:

jak szukac mieszkan na sesje (6 of 16).jpg

Jeśli macie ochotę na coś intymnego i mokrego :) to najlepiej jakby łazienka też miała okno. W przeciwnym razie będziesz zdany na sztuczne oświetlenie, które jest zdecydowanie gorsze od pięknego naturalnego światła.

Z innych rzeczy na które warto zwrócić uwagę to od której godziny jest możliwość zameldowania się. Wiadomo, im wcześniej tym lepiej, bo nie musisz walczyć z czasem przed zachodem słońca. Możesz na spokojnie zamówić w trakcie sesji pizzę, porozmawiać i nigdzie się nie spieszyć.

jak szukac mieszkan na sesje (4 of 16).jpg

Gdy już znalazłeś swoje wymarzone mieszkanko wpisujesz po prawej stronie datę zameldowania i wymeldowania, ilość gości i klikasz “Rezerwuj”. W dalszym kroku zostaniesz poproszony o dokonanie przelewu swoją kartą płatniczą po czym dostaniesz kontakt mailowy i telefoniczny do właściciela lokalu. Dzwonisz lub piszesz i umawiasz się z właścicielem na odbiór kluczy i tyle :)

To czy chcesz mówić o tym, że przyjeżdżasz na sesję czy nie to zależy od Ciebie. Ja czasem mówię, czasem jak nikt nie pyta to nie.

Miłego polowania!

M